HİKAYEMİZ

Nasıl Başladık?

Her bir karışına tutkuyla, aşkla bağlı olduğumuz, yuvamız Kapadokya’da, ekolojik dengenin korunmasına katkıda bulunurken Türkiye'yi ve bölgeyi tanıtmayı, turizme yenilik, canlılık getirmeyi ve yepyeni bir turistik cazibe merkezi olmayı amaçlayan eco-advertising (çevreci tanıtım) projemiz, başroldeki lavantalarla birlikte her geçen gün daha derinlere kök salmaktadır. 

Lavanta Kapadokya olarak yolculuğumuz, yüksek maliyetlerle oluşturulan ve sürekli yenilenmesi gereken reklam çalışmalarının yerine Türkiye’de ve dünyada ilk defa, lavanta fidelerini kullanarak, kalıcı, sürdürülebilir ve çevreci bir tanıtım çalışması oluşturup reklamcılık ve pazarlama alanında bir ilke imza atarak başladı.

Test Slider

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam.
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed dia nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam.

Test Slider 2

Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam.
Lorem ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed dia nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam.
0
HİKAYEMİZ

NedirLavanta Kapadokya

Kapadokya’yı lavantalar ile buluşturma fikrimiz böylece ortaya çıktı. İlk hedefimiz; ekilecek binlerce lavanta ile bölgedeki kuraklığa dur demekti. Ardından Eko-çeşitliliği, sürdürülebilirliği bölgedeki göçü tersine çevirmeyi hedefledik ve binlerce dönüm arazi üzerine kurulacak ekolojik şehrimizin fikirlerinin temelini atmış olduk.
Projemizin sesini duyurmanın en yaratıcı ve çevre dostu yollarını ararken ilham almak için dönüp tarihimize bakmaya karar verdik. Geçmişten bugüne, derdimizi, sevincimizi, mutluluğumuzu anlatmak için kullandığımız simgelerden bir ‘’Türkiye’’ logosu oluşturma fikriyle ‘’Dünyanın İlk Eco-Advertesing’’ uygulamasının tohumları da atılmış oldu.
En yalın haliyle bile hayran bırakan Kapadokya için daha fazlasını yapmalıydık. Bu noktada kalıpların dışına çıkmak istedik ve projemizi ‘’Dünyanın Havadan Ziyaret Edilebilen İlk Müzesi’’, ‘’Arttırılmış Gerçeklik ile Ziyaret Edilebilen İlk Enformasyon Parkı’’ gibi özellikleriyle çığır açan bir çizgiye getirdik.

60 dönümlük dev Türkiye mozaiğinin kusursuz bir biçimde oluşabilmesi için gerekli hassas bir AR-GE süreci sonunda Lavanta Kapadokya’nın tohumları atılmış oldu.

Ziyaretçilerimizin ihtiyaçlarına özel tasarlanmış kafelerde, baş döndüren Lavanta Kapadokya turunuza kısa bir mola verebilir; lavanta kokuları ve büyüleyici manzara eşliğinde kahvenizi yudumlarken, bölge ve Türk mutfağından eşsiz lezzetleri deneyimleyebilirsiniz.

Lavanta Kapadokya turunuzu küçük bir hatıra ile ölümsüzleştirmek ya da sevdiklerinize bölgede yetişen lavantalardan üretilmiş küçük hediyeler sunmak için hediyelik eşya dükkanlarını ziyaret edebileceksiniz.

Donate to our Garden

Ekolojik dengenin korunması için destek ver, bir lavanta fidesi sahiplen.